Войти|Регистрация

У кожного своя формула кохання

Газета "Волинь" від 5 квітня 2014року

Олександр Висоцький

Лучанин Олександр Висоцький (на фото), який понад 30 років вивчає біоритми і досліджує вплив їхньої сумісності на подружнє життя, якоюсь мірою вважає нашу газету своєрідною хрещеною матір’ю. Адже саме на її сторінках у 80 х роках минулого століття з’явилася його перша публікація про ці дослідження. І коли 2007 го видав свою книжку "Моя "Формула любові", то насамперед прийшов у редакцію і став співрозмовником ведучої рубрики "Любить! Не любить", а відтак? численних наших шанувальників

Катерина ЗУБЧУК

Цими днями пан Олександр знову завітав до своєї "хрещеної матері". Використавши нагоду, я взяла в нього інтерв’ю. Це була розмова про те, наскільки важлива для шлюбу сумісність біоритмів. Але, як зауважив мій співбесідник, ці знання не панацея, а лише фундамент, на якому будується дім–сім’я.

- За вашими дослідженнями, які з біоритмів мають збігатися, щоб люди почувалися щасливими у парі?

- Усі три - і фізичний, і емоційний, і інтелектуальний. Хоча б на 50 відсотків. А якщо на 80, то це вже ідеал.

- Але ідеального так мало в житті...

- Звичайно. Тож будемо говорити про реальні ситуації. Скажу, що пару, де в чоловіка й дружини не збігаються фізичні біоритми, нерідко наздоганяють проблеми з сексом, здоров’ям. Такі люди можуть зустрічатися, мати близькість (як лікарі кажуть, для здоров’я), але жити разом їм важко. Несумісність біоритмів у цьому випадку? це як менші на розмір туфлі, в яких людина почувається незручно. З власного досвіду наведу приклад. Мав таку клієнтку, яка вийшла заміж, бо вже була фізіологічна потреба, хоч у неї з обранцем не збігалися фізичні біоритми. Жінка народила дитину, але й тепер, через багато літ, почувається як у тих туфлях, що тиснуть. Каже: "Добре, що ми цілий день на роботі й бачимось мало. Бо якби обоє були вдома, то не знала б, куди подітись від чоловіка".

- А які "тісні туфлі" чекають, коли немає сумісності інтелектуальних, емоційних біоритмів?

- Насамперед скажу, що сумісність інтелектуальних біоритмів особливо важлива для чоловіка. Тоді він відчуває духовну близькість із дружиною, має з ким поспілкуватись. У нього не те що крила виростають - є стабільний комфорт. Чоловіка додому тягне. Інакше він шукатиме співбесідника на стороні, може навіть подружитися з чаркою і так розслаблятись. А для жінки найважливіше бути з чоловіком на одній хвилі відчуттів, тобто щоб збігалися емоційні біоритми. Адже саме вони є серцевиною любовних стосунків. Правда, якщо йдеться про шлюб, то з часом сумісності емоційних ритмів замало для його міцності. Адже це той випадок, коли жінка чоловіка боготворить, а він починає щось шукати? мабуть, той комфорт, який дає у шлюбі сумісність інтелектуальних біоритмів, про які я вже говорив.

- Напрошується висновок: якби люди цікавились такою наукою, як сумісність біоритмів, то в нас було б менше розлучень.

- Чи розлучень було б менше, чи шлюбів (сміється). А в принципі, говорити про те, що бажано, аби було менше розлучень, це все одно що сказати: "От би люди менше хворіли". Людина не ідеальна. І пари подружні не ідеальні. Навіть ті, що зійшлися з великої любові, у кого всі три біоритми збігаються, ще й на 80 відсотків. Сумісність біоритмів, почуття? це тільки фундамент, те, що найнеобхідніше для міцного шлюбу. Але аж ніяк не все. І тим більше не панацея.

- Тоді що може зберегти шлюб на цьому міцному фундаменті?

- Взаємоповага, вміння йти на компроміс… А якщо не вдаватися до такого перерахунку, то скажу, що треба докладати чимало душевної та фізичної праці, щоб створити і зберегти сім’ю. І найголовніше: якби люди пам’ятали про такий постулат, як смирення, то це знімало б багато конфліктів. Адже недоліки партнерів можуть дратувати, а можуть і сприйматися спокійно. Тому молодим парам потрібні тренінги, щоб вони вчились, як спілкуватись, як поводитися в сім’ї.

- Коли у шлюбі прожито 10?15 років, то вже з’являється якийсь досвід. І тоді те, що було на початках сімейного життя проблемою, він і вона не сприймають так вразливо...

- І до речі, йдеться нібито про дрібниці. Чоловік, наприклад, не миє своїх черевиків чи речі не кладе на місце. Такі дрібниці накопичуються, провокують сварки і, як не прикро, стають причиною розлучень.

- Щоб цього не було, проблеми потрібно обговорювати?

- Так. Таке обговорення, спілкування дуже важливе. І навіть тоді, коли йдеться не про серйозні проблеми, а про бажання жінки. Наприклад, їй хочеться, щоб чоловік дарував квіти хоч раз на місяць, а він ніяк не здогадується, що це для неї так важливо. Бо ж чоловік не телепат. Тобто про свої бажання треба говорити, а не гризтись, що у подруги чоловік щедріший. Я сказав про квіти, але це стосується і матеріальних речей. Якщо люди спілкуються, то домовляються, як їм вибудовувати свої стосунки.

- Це те, власне, на чому наголошують психологи.

- Якщо ви вже згадали про психологів, то скажу, що хотів би співпрацювати з ними. Це, по перше, було б корисне для мене професійне спілкування, а по друге, таким спеціалістам згодилася б моя методика вираховування сумісності біоритмів. Адже вони консультують і майбутні пари, і подружжя зі стажем. Якщо знатимуть, що в людей нема сумісності, то підкажуть, де їх можуть чекати "підводні рифи", якщо йдеться, зокрема, про молодят.
Наразі я маю особистий сайт і безпосередньо допомагаю молодим (чи не дуже молодим) людям. Вони можуть зайти на нього і знайти мою методику, з допомогою якої за датою народження (саме це в основі методики) вирахують сумісність. Принагідно скажу, що я досліджую і те, як сумісність біоритмів батьків впливає на потомство. Не берусь говорити про "виведення породи", але за своєю сумісністю чоловік і жінка можуть передати дитині максимум позитиву і дати світові генія не генія, але сина чи дочку, які будуть вище за них у розвитку.

- Коли ми розмовляли років сім тому, то ви згадували свій сайт, але зазначали, що він "поки що односторонній". А зараз як?

- Сайт у мене з 2002 року. З часом я його поновив. Тепер це вже якоюсь мірою і спілкування з користувачами, якщо в когось виникає така потреба. Ось, наприклад, 44 річний чоловік, який вважає, що йому вже пора одружуватись, не покладаючись на себе, попросив мене зробити розрахунки. Але на цьому наше спілкування не закінчилося. Почалось інтернет листування, і я зрозумів: чоловік страждає від того, що у своєму віці не може реалізуватись, як це належить мужчині,- посадити дерево, збудувати дім, народити сина. Що я міг йому порадити? Насамперед, мабуть, потрібно просто жити, і тоді, дасть Бог, все складеться як хочеться.

- Не можу не запитати вас, чи ви вже одружились?

- Ні.

- І певно, багатьох дивує, що, знаючи так добре все про біоритми, не знайшли собі пари?

- З цього приводу скажу так: живу у квартирі один, але я вже давно не сам. А чому так? Якби я ходив щодня на роботу, одержував стабільну зарплату, то це жінку влаштовувало б більше, ніж те, чим я займаюсь. Мало кого задовольняє мій спосіб життя, моє нічне мудрування над біоритмами. Але це моя форма самовираження, самореалізації, яку навряд чи можна поміняти, коли тобі вже п’ятдесят.

Заходжу на сайт Олександра Висоцького. Читаю відгуки тих, хто ознайомився з теорією сумісності біоритмів чи навіть скористався запропонованою методикою вираховування цієї сумісності.

"Теорія біоритмів - це фантастика. Якби мала цю інформацію раніше, то менше було б помилок у моєму житті. І мабуть, не тільки моєму..."
"Для мене ваш сайт став справжнім подарунком і підтримкою в нелегкий (після недавнього розлучення) час. Я дуже багато зрозуміла про стосунки з колишнім партнером".

Навіть якщо одній людині вдалося допомогти, як сказав Олександр Висоцький, то це вже добре? "не марна твоя справа".

© 2002 - 2024 Александр Высоцкий. Материалы сайта защищены авторским правом. Свидетельство № 9221.
Любое воспроизведение материалов сайта - только с письменного разрешения автора.