Войти|Регистрация

Формула Каліостро

Віче. Журнал Верховної Ради України.

Олександр Висоцький
Ця розмова – наче такий собі словесно-любовний напій, заварений святковими днями аж ніяк не випадково. Напередодні кожного року будь-який землянин замислюється про речі, які для особистісного світу значно вагоміші за президентські вибори та глобальне потепління. А саме – про майбутні взаємини, про кохання й щастя.

…Щоразу зустрічаючи Олександра Висоцького, дивуєшся: навіщо йому всі ці чужі любові-нелюбові? Тут аби з власним сердечним мотлохом упоратися – цілого життя замало. А він, знай собі, вираховує сумісність зовсім незнайомих людей. Відкриває їм очі. Дарує сподівання. Розчаровує. Очаровує.

Майже 23 роки тому знавець чуттєвих матерій із Луцька Олександр Висоцький винайшов формулу кохання. А точніше – сумісності, що ґрунтується на теорії біоритмів і вираховується за датою народження. Формулу запатентував, написав про її практичне застосування книжки. А ще пропустив крізь власне буття понад 25 тисяч пар, які марили правдою про себе – хоч би яким жорстоким був вердикт біоритмолога.

До речі, волинський Каліостро вперто холостякує. Приклад численних закоханих тандемів його, мабуть, не надихнув. Швидше навпаки.

– Олександре, невже обчислювати сумісність так важливо для надміру раціональної людини XXI століття?

– Гадаю, було б немудро відкидати знання, набуті людством. Біоритмологія – наука молода й особливого розвитку набула у другій половині минулого століття з появою та розквітом комп’ютерних технологій. На жаль, її досягненнями люди тільки починають користуватися.

– Звідки вона бере початок? Як втрутилася у ваше життя?

– Спектр досліджень біоритмології доволі широкий. Що стосується, зокрема, теорії "трьох біоритмів", їй трохи більше ста років. На початку ХХ століття Генріх Свобода та Вільгельм Фліс незалежно один від одного відкрили емоційний і фізичний біоритми людини. Пізніше Фрідріх Тельчер дослідив інтелектуальний та інтуїтивний ритми. Інтуїтивний згодом відійшов у тінь, а решта склала теорію "трьох біоритмів".

Перші знання про біоритми я здобув у лютому 1983 року. Почав складати графіки для себе та знайомих. Через чотири роки мене зацікавив уплив біоритмів на сумісність людей, зокрема закоханих. Відтоді захоплення переросло у професію.

– Чи багато людей стали щасливими завдяки вашій практиці?

– Поняття "щастя" – відносне. Спонукати людину до нього, програмувати його досить важко (навіть коли знаєш трохи більше про об’єкти своїх досліджень, ніж ці об’єкти знають про себе). Упродовж двох десятків років вивчив сумісність десятків тисяч пар. На мій сайт заходили сотні тисяч відвідувачів. Упевнено можу сказати: з величезної кількості тих, хто єднається для спільного існування, на добру заздрість заслуговують одиниці.

– Чого навчають, від чого застерігають біоритми?

– Основна ідея біоритмології в тому, що людина на всіх рівнях функціонує ритмічно, хвилеподібно. Найпростіший приклад – серце, його ритмічна робота є запорукою життя. Наш фізичний, емоційний, розумовий стан теж змінюється в часі, має найнижчу точку активності (мінімум) та найвищу (максимум). Відповідно на мінімумі ми виконуємо менший обсяг роботи, а на підйомі – більший. Користуючись графіком своїх біоритмів (вони починають діяти з моменту народження), можна зробити власну діяльність ефективнішою та зменшити кількість проблем і негараздів. Інтелектуальний ритм (період – 32 дні), емоційний (27) і фізичний (22) істотно впливають на взаємодію двох індивідуумів. Найкраще відстежувати цей вплив на прикладах подружніх пар чи закоханих. За однакових (сумісних) біоритмів обох людей відбувається певний резонанс і з’являється відчуття окриленості, піднесення, що його прийнято називати "коханням". А якщо якийсь із біоритмів не збігається, у пари згодом виникають проблеми, які з часом поглиблюються.

– Мабуть, трапляється й таке: людина впевнена, що зустріла своє щастя, а біоритми твердять протилежне…

– Це основна больова точка стосунків. Річ у тім, що сумісних пар – лише близько 15 відсотків. Батьки створюють дитині певну енергетичну матрицю, тож дитину ніби перемикає, коли згодом вона зустрічає матрицю аналогічну. Це називається "доля". Хоча, на мою думку, така зустріч не є фатальною: все залежить від людини, її здатності себе контролювати, керувати своїми думками та почуттями. Кохання не є чимось таємничим. Біоритми саме й проливають світло на взаємини чоловіка та жінки. Сумісність дає змогу гармонійно взаємодіяти, а не потрапляти в рабську енергетичну залежність.

– Як співвідноситься досвід знаменитих пар із теорією біоритмів?

– Приміром, стосунки Алли Пугачової з чоловіками яскраво демонструють вплив біоритмів на сумісність. Із Володимиром Кузьміним і Філіппом Кіркоровим не збігалися фізичні біоритми, а це означає проблеми сексуального характеру. Фізіологічну сумісність Алла Борисівна знайшла в особі Максима Галкіна. Однак у цій парі різняться емоційні ритми. А для людей творчих це створює неабиякі проблеми.

– Якою мірою біоритми впливають на взаємини в колективі?

– Звісно, вплив біоритмів є скрізь, де люди близько контактують. У колективі йому надають меншого (ніж у сім’ї) значення, але він також відчутний. Для взаєморозуміння між колегами необхідна сумісність інтелектуальних ритмів. Емоційні ритми дарують душевний контакт, певну теплоту у стосунках. Меншу роль у професійному спілкуванні відіграє фізичний ритм. Проте саме він є причиною симпатій та антипатій.

– Чи спроможна біоритмологія тлумачити те, що відбувається в політиці?

– Політику найкраще аналізувати з погляду інших наук. Але й біоритми багато чого можуть прояснити. Узяти хоча б цілковиту несумісність усіх трьох біоритмів (таке буває рідко!) Тимошенко та Януковича. Щиро сумніваюся, що вони коли-небудь зможуть про щось домовитися. Доки вони пікируватимуться нагорі виборчого олімпу, Україна тупцюватиме на місці. Зовсім небажаний вихід цих персон у другий тур президентських перегонів…

Ющенко може домовитися з Тимошенко: інтелектуальні ритми – 78%, емоційні – 3%, фізичні – 57%. Важче йому з Януковичем: інтелектуальні – 8%, емоційні – 95%, фізичні – 57%. Цікаво, що в Тимошенко з Путіним збігаються всі біоритми. А він, у свою чергу, не сумісний з Януковичем. Між іншим, у Путіна з Медведєвим сумісність інтелектуальних ритмів лише 22%. Суперечності та протистояння між ними надалі поглиблюватимуться.

Розпитувала Ольга Клейменова.
Фото з домашнього архіву Олександра ВИСОЦЬКОГО.

© 2002 - 2024 Александр Высоцкий. Материалы сайта защищены авторским правом. Свидетельство № 9221.
Любое воспроизведение материалов сайта - только с письменного разрешения автора.